Kodi: Kodi M3U Editor Programı İle Kanal Listesi Oluşturma ve Düzenleme

  Hiç yorum yok

İNDİRME LİNKLERİ(DOWNLOAD LİNKS)Kodi M3U Editor
Arkadaşlar bu gün sizlere kodi tv için gerekli olan logolu kanal listesini oluşturmamıza yardımcı olan bir programı tanıtacağım.Başlıktan da anlaşılacağı gibi programın adı Kodi m3u Editor.Bu program nasıl kurulur,nasıl kullanılır basit bir şekilde sizlere anlatmaya çalışacağız.


Kodi m3u Editor programını nasıl kurabilirim?
bu programın kurulumu gayet basittir.Yapmanız gereken tek şey indirdiğiniz dosyaya çift tıklamak olacak.Kurulum sırasında güvenlik uyarısı verebilir.''Yükle'' seçeneğine tıklayıp bekleyin.kısa bir süre içerisinde yükleme tamamlanacaktır.


Kodi m3u Editor programını nasıl kullanabilirim?
Kurulum tamamlandıktan sonra programı açıp daha önce oluşturduğumuz kanal listesini programa okutalım.Eğer sizde herhangı bir liste yoksa verdiğim linkten indirip okutabilirsiniz.

Fotoğrafta işaretli olan yere tıklayın.


Karşımıza bir kutucuk çıkacak.Burada hayır seçeneğini seçiyoruz.
Karşımıza çıkan pencerede bizden düzenleyeceğimiz listeyi seçmemizi isteyecek(kendi listesi olmayanlar verdiğimiz örnek listeyi indirip seçsinler).Kanal listesini bulup seçiyoruz.


Kanal listesini seçtikten sonra program kanal listemizi okuyacak.Artık kanal listemizi düzenleyebiliriz.İçindeki kanalların iptv kodlarını güncelleyebilir,adlarını değiştirebilir,logo ekleyebilir,kanalları silebilir ya da ekleyebilirsiniz.


Sağ taraftaki bölümden;
-Name yazan yerde kanalın ismini değiştirebilirsiniz.
-Stream URL yazan yerde kanalın iptv kodunu değiştirebilirsiniz.
-Logo yazan yere kanalın logo adresini ekleyebilirsiniz.https://hizliresim.com gibi sitelere logoları yükleyip adresini alabilirsiniz.
örnek:ahaber logosu linki:https://i.hizliresim.com/aLzA12.jpg

Nasıl kanal ekleyip silebilirim?
listenin en üstünde bulunan bölümde + ve - simgelerine tıklayarak yapabilirsiniz;
 1. ''+'' simgesine tıklayarak kanal ekleyebilirsiniz
  1. ''-'' simgesıne tıklayarak kanal silebilirsiniz ancak sileceğiniz kanalı önceden fare ile seçin öyle ''-'' imgesine basınız.
   Tüm işlemlerinizi yaptıktan sonra sol tarafta en üstte bulunan ''File'' seçeneğine tıklayıp ''Save as...''
   seçeneğine basıyoruz.Sol taraftan nereye kaydedeceğimizi seçiyoruz ve dosya adı bölümüne kanal listesinin adını yazıyoruz ve kaydet seçeneğine tıklıyoruz.İşlemimiz bitti,artık kanal listemizi kodi tv ye okutabiliriz.

   Hiç yorum yok :

   Yorum Gönder